Tutorer 2019

Något du undrar över? Tutorerna är till för att hjälpa dig! Alla nya studeranden delas in i grupper med en tutor men man kan kontakta vem man vill.

Gulistutorer 2019

 

Anton Pajoslahti
anton.e.pajoslahti@abo.fi
050 438 1399

 

Arthur Geust
arthur.geust@abo.fi
040 029 5810

 

Victoria Holmström
victoria.holmström@abo.fi
040 088 5469

Fredric Sigfrids
fredric.sigfrids@abo.fi
050 441 7905

Marincke Behm
marincke.behm@abo.fi
040 033 9309

Christopher Zitting
christopher.zitting@abo.fi
040 743 3955

Matilda Mäkelä
matilda.mäkelä@abo.fi
040 831 5911

Malin Wahtera
malin.wahtera@abo.fi
040 073 4188

Vilma-Lotta Virtomaa
vilma-lotta.virtomaa@abo.fi
045 138 9245

Emilia Nordenswan
emilia.nordenswan@abo.fi
040 7450 305

 

 

Kreetta Kokkosalo
kreetta.kokkosalo@abo.fi
040 410 7216

 

Magistertutorer 2019

 

Sofia Lindevall
sofia.lindevall@abo.fi
040 163 7964

 

 

 

 

Viktor Holmquist
viktor.holmquist@abo.fi
045 643 9522